Af Lars Hedegaard
Efter de seneste dages massedemonstrationer til støtte for ”Palæstina” og Gaza i adskillige vestlige storbyer, må selv de mest tungnemme kunne indse, at vi har åbnet portene for en ideologi, hvis tilhængere aldrig bliver integreret i vore samfund. Derfor må al tale om ”integrationen” forstumme, og hvis der stadig er politikere, der hævder, at den er mulig, bør de smides på porten. Det samme gælder de medier, der bliver ved med at lyve.
Hvis politikerne ville varetage danskernes interesser, ville de øjeblikkeligt stoppe enhver muslimsk indvandring og enhver tildeling af dansk statsborgerskab til besætterne og tage opholdstilladelse og statsborgerskab fra fremmede, der i ord og handling har vist, at de ikke vil os noget godt. Som et første skridt kræver det, at vi løsriver os fra EU’s jerngreb – det EU, der netop har meddelt, at det som belønning for Hamas’s hærgen vil tredoble støtten til Gaza.
Alle bør nu kunne indse, at danskerne ikke har kunnet gøre ringeste indhug i islam. Indflydelsen er gået den anden vej, som det fremgår af de mange danske og andre vestlige venstreorienterede, der tropper op til anti-israelske og antijødiske manifestationer.
Fænomenet ses tydeligt i USA, hvor antisemitismen har vundet indpas på de fornemste læreanstalter. Således har 31 studenterorganisationer på Harvard University udsendt en proklamation ifølge hvilken, Israel alene bærer ansvaret for Hamas’s myrderier og gidseltagninger.
Man mindes de tyske nazisters gamle slogan: ”Die Juden sind Schuld” (det er alt sammen jødernes skyld), og fortiden er nu tilbage i form af hagekors, der i Berlin bliver malet på huse, hvor man tror, der bor jøder. Det åbenlyse og skamløse jødehad har fået en renæssance. Politikerne er vistnok ikke glade, men kan åbenbart ikke se forbindelsen mellem de racistiske udskejelser og deres egen indvandrings- og eftergivenhedspolitik.
Findes der snart et sted i verden, hvor jøder kan leve i fred? I Israel mener venstrefløjen åbenbart ikke, at de skal have lov at være.
Hitler havde en løsning på ”jødespørgsmålet”, og den kan atter blive aktuel, hvis de vestlige politikere fortsætter deres færd ad dødsruten.
Svar, Svar alle eller Videresend
integration med islam er , at lade sig infiltrere af islam . Islam er ikke en religion . Islam er en erobrings-idelogi.
Deres bog er en militær opskrift udformet af en eller anden jødisk sekt, som går ud på at erobre kristne nationer. Måden de kobler sig på Evangelierne er jo en bespottelse i udgangspunkter af alt som vi holder helligt i Kristendommen
En eller anden jødisk sekt. Du mener vel en
arabisk sekt? Iflg. næsten alle kilder er der
tale om at de første muhammedanere, islamister
og jihad-dinere var arabere.
Fik du set nærmere på det med virusser/vira?
Iflg. en meget lang række eksperter, virologer,
bøger, artikler, afhandlinger og elektronmikroskop-
studier findes de faktisk og de er ikke sjældne.
M.h.t. virus/vira kan jeg anbefale en rigtig gid bog som handler om ebola-virusset. Filmen Outbreak m. bl. a. Dustin Hoffmann er løst bygget på bogen, som hedder “Farezone 4”. En af de absolut bedste bøger jeg nogensinde har læst. Det er i øvrigt sande historier som er beskrevet i bogen. Nul fiktion.
Odd S.
“The missing cat” tænker måske på indholdet af “The Protocols of the Elders of Zion”, et zar-russisk smædeskrift mod jøderne fra omkring år 1900?
Forleden mente Kattejammeret, at “The Protocols of the Elders of Zion” var ganske vist
Det bemærkelsesværduge er jo bare at alt det som The Protocols of the Elders of Zion angiver som væren deres mål for fremtiden faktisk er blevet virkelighed.
JØDEHADET NÅR NYE HØJDER.
“Måden de kobler sig på Evangelierne er jo en bespottelse i udgangspunkter af alt som vi holder helligt i Kristendommen”
Og så er rationalet dit, at det så må være jøder, der har udformet koranen?
Det matematiske geni har talt
Muhammed prøvede faktisk først at blive anerkendt for sin lære som var baseret på den jødiske religion. De jødiske lærde og skriftkloge gjorde nar ad ham og det førte så til at han udformede den jødiskhadende lære nemlig islam. Altså som en hævn for de jødiske lærdes latterliggørelse af ham !
Prøv at sætte jer ind i tingene før i kloger jer på dem .
Der er ringe historisk viden om islams og Muhammeds opståen og fremfærd. Islam og Muhammed blev først skriftligt omtalt over 100 år efter den påståede eksistens. Muhammed og Jesus er ikke personer bekræftet af samtidige kilder, men først langt senere. De første skrifter om d’herrer er rent spekulative og ligner mellemøstlige sagaer, ligesom de nordiske sagaer.
Tro og ammestuehistorier hænger nøje sammen.
Som troløs har man vel kun ammestuen som referencepunkt?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Jesus
Så sandt. En satirisk kommentar på twitter, om at jøderne sikkert også har forgiftet brøndene, afføder ingen reaktion. Historieløse er de også.
Som et supplement: Har samlet en række videoer der dokumenterer hvordan man fra Gellerup over New York til Sydney har fejret terror og drab på civile -> https://detfrieord.dk/artikel/0E6/ingen-racister-i-vore-gader
Flot arbejde, David. Tak!
Interessant nok skjulte nazisterne under ww2 al information om deres drab på millioner af jøder i udryddelseslejrene.
De må alligevel på deres egen perverse måde have skammet sig over deres folkedrab.
Blandt de tyske katolikker ville der nok have forekommet spage protester. Kristne tyskere protesterede over udryddelsen af patienter i åndssvageforsorgen så meget, at det vakte pinlig opmærksomhed i nazipartiet.
Det siges, at lederne i de allierede lande havde kendskab til folkedrabet, men valgte at tie; det ville formodentlig have skabt afsky og vrede i hele den civiliserede verden, hvis det blev udbredt. Hvorfor holdt de kæft med svineriet?
Måske er tallet ikke realistisk. Siden de ikke vidste noget om det er der jo muligheden at det slet ikke er forekommet. De berømte 6 millioner findes i mange medier igennem tiderne i andre forbindelser, som du måske ved
Ved befrielsen af jøder i KZ-lejre, ankom propagandaministeriet først
Var det ikke Eisenhower som myrdede 2 mio tyske krigsfanger ved at sulte dem ihjel?
Svar på spørgsmål. Nej – det var Hitler som myrdede 2 mio russiske krigsfanger ved at sulte dem ihjel. Det er lige blevet vist i en fransk serie om ww2 på tv.
Eisenhower og Churchill nøjedes med at udslette Dresden, Leipzig og Hamburg i en ildstorm af brandbomber.
https://en.wikipedia.org/wiki/Utah_prisoner_of_war_massacre
https://www.theguardian.com/politics/2006/apr/03/uk.freedomofinformation
Der forekom utålelige fortrædeligheder alle vegne.
Russerne var heller ikke venligt stemte overfor tyske krigsfanger, hvoraf de færreste vendte tilbage til Tyskland.
Sovjetiske soldater kiggede altid i armhulerne på fangne tyske soldater. Så de SS’ernes ‘runetegn’, blev fangerne skudt omgående.
Tyske soldater kiggede altid efter medlemstegnet til kommunistpartiet på fangne sovjetiske borger. Så de et medlemstegn, blev borgeren omgående klynget op.
For man skal tro alt hvad der står i avisen. Eller hvad man kan se på Netflix. At du ikke kan sondre viser meget godt hvor dygtigt planen virker. Det er meningen du skal tro at den højeste oplysning kommer fra DR. Som jeg lige fortolker Snaphanen, så er det for os som ikke er duperede af den gængse mainstream-model. Vi ønsker mere. Der er ingen som er glade for det, men at diskutere de åbenlyse problematikker gør åbenbart een til dissident. Du vil aldrig som journalist kunne få et arbejde, hvis du rent faktisk har ageret som journalist indenfor… Read more »
Næppe. Jeg blev faktisk optaget på den nye Journalisthøjskole i Århus i 1972, men kom af forskellige grunde aldrig til Århus (jeg boede på den anden side af jorden.) Jeg har indset, at det var et af mit livs held, jeg ikke selv var skyld i ung og dum som jeg var
Og et held for den gemene dansker, for så havde vi aldrig haft Snaphanen. Det er spøjst, at den dag i dag er journalistuddannelsen den eneste uddannelse som ikke kræver andet end en samtale. Du skal ikke have gået i folkeskole, eller taget HF, eller gymnasiet, eller have en PhD. Det eneste der kræves af en vordende journalist er, at han eller hun kan svare rigtigt på et spørgsmål som “Er Israel agressor”, “hvad vil du gøre ved klimaforandringer” og den slags. Tænk over det. Jornalistuddannelsen er den eneste uddannelse i Danmark hvor det er dine meninger som er adgangskriteriet,… Read more »
Kattedamen skrev hypotetisk, at “Eisenhower som myrdede 2 mio tyske krigsfanger” – altså ikke “dræbte 2 mio jøder”.
At undertegnede “ikke kan sondre” (mellem hvad?) er din ‘stråmand’, som du ikke har belæg for at fremføre; men da du nu selv hævder at være ‘aparte’, vil det være uhøfligt at modsige beskedne påstande fra et selvhævdende aparte ydmygt menneske.
Ja, det var en meget kedelig affære.
Måske England gik stille med dørene på grund af deres egne koncentrationslejre?
Faktisk “opfandt” England koncentrationslejrene, hvilket de dog aldrig har skiltet med.
https://jacobin.com/2017/05/uk-concentration-camps-wwii-poland-internment-prisoners
Var det ikke i Boerkrigen?
Jo, der tog det sin begyndelse.
Englænderne mishandlede og sultede boernes familier, kvinder og børn.
De døde som fluer.
Rule Britannia.
Englændernes forfædre begik i 1000-tallet folkedrab på fredelige danske migranter i England. Så var der også nogle løse massakrer i Indien i 1800-tallet plus udsultningen af Norge i 1815 for at tvinge nordmænd under det svenske åg.
Englænderne havde nok et andet syn på vikingerne, efter ca. 200 års danelov.
Men St. Brices dag massakren var helt bestemt et nedrigt folkemord, befalet af Æthelred “Den Rådvilde”. Og hævnen for det udeblev jo heller ikke.
Æthelred var uden tvivl træt af at betale danegæld.
Uhistorisk beskrivelse af angelsaksernes overgreb mod vikingerne:
Danegæld var gæld, som angelsakserne selv havde pådraget sig som kviklån; men dengang fandtes ‘Luksusfælden’ ikke til at hjælpe med at betale gælden.
Engleænderne dengang var faktisk efterkommere af ‘anglerne’ fra Jylland. De danske bønder, som rejste til Engleland slog sig ned som fattige migranter. De optog så boliglån fra den uvillige stenrige anglikanske kirke på ugunstige vilkår. Allerede dengang var engleænderne ferme banksvin med hang til baconfede renter. Da de fattige danske bønder ikke kunne betale lånene tilbage, blev de slagtet af deres griske klerikale kreditorer. Det er ganske vist.
Virkeligheden er nok et andet sted, derfor. Det er det med vinderne der skriver historien og konspirationen, en konspiration, ser du
De fleste mennesker stiller sig tilfredse med at gribe en flig af historien og derpå bilde sig selv ind at kende hele sandheden. Man hører det gerne på den skingre, anklagende retorik – det sort/hvide verdensbillede. Det er også lettest at afgrænse sin viden og stille sig tilfreds med sejrherrernes historieskrivning. Sådan gør de fleste intellektuelle tabere, for hvem historien er en sutteklud, der skal bekræfte egen godhed. Men det er muligt at blive klogere på historien alligevel. Hvis man vil. Selv har jeg levet længe nok til at vide hvor lidt jeg ved, men dog også at sejrherrerne altid… Read more »
Interessant nok så fandtes “problemet” med kz lejre først i 1970 – før det var det slet ikke rigtig nævnt i historien om ww2, måske også fordi at ALLE større lande under ww2 havde en form for kz lejre selv. Kineserne var i lejre styret af japanere. Alt slags folk var samlet i lejre styret af kommunisterne. Sorte, jøder og asiatere var samlet i lejre styret af amerikanere. Jøder mm var samlet i lejre styret af tyskere. Amerikanerne havde lejre med jøder fordi at de skulle sendes til palæstina og ikke måtte søge asyl i USA – i samarbejde med… Read more »
Det var helt sikkert ikke let for nazisterne at drive de jødiske bofællesskaber i slutningen af krigen. Alt blev jo bombet sønder og sammen.
Måske fordi det ikke skete. Det er da besynderligt at der indtil starten af halvtredssere ikke var en eneste der nævnte det. I churchills 13 binds værk om ww2 nævnes det ikke med eet ord.
Er det ikke Paludan-effekten? Der var jo også en gang hvor EB hetzede Islam hele tiden
Politikere lever af løgn og manipulation.
Herhjemme trækkes vi med 179 arbejdssky sinker, hvis kriminelle bidrag vi sagtens kunne undvære.
Kunne vi blot reducere borgens antal til 79, så var meget opnået.
Om der er 100% korruption blandt 179 eller 79 er uden forskel for mig, jeg vil bare helt væk, inden vi synker helt
Det er dog sandt at vi må totalreformere hele statsideeen og borgernes greb om indflydelse og begrænsninger på magtens udfoldelse. Begge dele må ind i helt nye dokumenter. Det der grundlovspis er jo rent til grin
Jeg tænker at det vil være lettere for 79 idioter at skabe resultater frem for 179 af slagsen. Men jeg ser din pointe og jeg tager nok fejl.
Uanset antallet forbliver resultaterne idiotiske. Så vi er lige vidt.
Hvordan kan man se at danske politikere lyver?
Ved at deres mund bevæger sig …
(tyvstjålet fra The Expanse)
Politikerne har for lang tid siden opgivet at tale sandt. Den varme luft de udsender fra deres gab, er formuleret som sætninger med én bestemt hensigt; uden hensyn til ytringernes sandhedsværdi.
Hensigten er udtrykt med det formål, at fremme politikerens karriere ved, at den skal gøre godt indtryk på de folk højt oppe i hierarkiet, der har indflydelse på den ytrende politikers vej til magten og dens tinder.
Udtryk for at skabe indtryk af en populær, effektiv og sympatisk tjener for magt og penge.
Politik i dag er næsten den rene prostitution.
En luder udfører et reelt arbejde for en mikroskopisk løn set i forhold til de omkostninger regeringernes arbejde koster borgerne og disse omkostningers negative værdi målt i konsekvenserne af deres indgriben, som de belønner sig selv fyrsteligt for, hvor de burde for en rigsret
Der findes også mandlige ludere, som ikke tjener pengene ved at sprede ben, men ved at mentalt underkaste sig en dominerende anden han – f.eks. et senilt fjols i USSA. Nogen kalder dem ‘politikere’.
Her vil jeg tro at du træffer et eksempel på noget der ikke kan forsvares i en kommentarsektion og derfor må censurere for at blive stående uberørt (NB min formodning: på flere platforme er kommentarantallet ikke realistisk set over tilgangen til mediet og du lever sikkert i en eller anden form for individuel kommentarbobbel) DR. ANA MIHALCEA – THEY HAVE PUT ARTIFICIAL LIFE INSIDE OF THREE BILLION PEOPLE… https://www.bitchute.com/video/qsw9ThL5fbrc https://www.bitchute.com/video/qsw9ThL5fbrc/?comment=hlGoIZqgiDpYNM9EP4Qpa6JiWv4hjpUe7Ttv Disse underafdelinger og Alex Jones selv er med 99% sikkerhed også propaganda, altså den form for propaganda som du nu må forvente at blive udsat for fra den dybe stats… Read more »
Mange af dem vi “regner med” er købt opposition og er enten vidende eller uvidende om at de nu er nyttige idioter for det de påstår at bekæmpe.
Hvis de har store platforme og du hører om dem i MSM/SoMe – så er de ikke farlige for staten.
Hvorfor skulle de dog det?
Mette har også en løsning på spørgsmålet om de uvaccinerede.
Igen igen igen den evige sammenligning mellem nazister og islamister fra “højrefløjen” og så kan “venstrefløjen” kalde os det samme.. Total fordummelse.. Udover jødehad og førerdyrkelse er de ikke sammenlignelige. Hitlers svar på “jødespørgsmålet” var netop staten Israel i samarbejde med zionisterne. Det er ikke engang højreradikal snak eller konspiration, det er et faktum. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Haavara_Agreement Jeg er dybt imod hvad der er sket i Israel og det er på ingen måder det jeg anfægter, jeg er bare træt af at højrefløjen bruger naziudtrykket om en flok mennesker som man bare bør kalde islamister, fordi det er ligeså slemt, dog er… Read more »
Kunne vi få dem til at tale sandt om den såkaldte grønne omstilling, ville vi være nået et godt stykke ad den rigtige vej.
https://rumble.com/search/all?q=%22planet%20of%20the%20humans%22
https://www.bitchute.com/search/?query=%22planet%20of%20the%20humans%22&kind=video
UN er ved at vedtage/forhandle en beslutning igennem, så palæstinenserne kan blive bragt til Cypern. Hvor tro i de ender henne? Imens arbejder 1500 Rabbiner på at de aldrig kan smide hjen igen. “Europe has not yet learned how to be multicultural. And I think we are going to be part of the throes of that transformation, which must take place. Europe is not going to be the monolithic societies that they once were in the last century. Jews are going to be at the center of that. It’s a huge transformation for Europe to make. They are now going… Read more »
Rettelse: Det er Amerikansk borgere der vil blive evakueret ti Cypern.
“Venstrefløjen”. Er det alle der er til venstre for midten? Jeg er til venstre politisk, men jeg har aldrig kendt nogen der mente at terrorisme var i orden. Jeg har heller ikke stemt på SF siden 1979.
WE SHALL KNOW THEM BY THEIR FRUITS
https://www.bitchute.com/video/x8wc98zvfPZs/