Everything Is a Rich Man’s Trick

Divide et Impera: From JFK to 9/11

Der er forbrydelser, der er for store til at blive opklaret. Kennedy-mordet og 9/11 er to af dem. De seneste ti års forskning i begge har ellers åbenbaret, at de kunne opklares, og de har åbenbaret, at hverken Warren Commision-rapporten eller 9/11 raporten kan passe. De er stort set fiktion, men så længe MSM ikke skriver om det, tror de fleste, at Lee Harvey Oswald og 19 arabere udførte ugerningerne. For at få fuldt udbytte af filmen, skal man helst have fulgt noget med i den udvikling, der har været i forskningen i begge emner de sidste ti år.

Mine teenageår begyndte med Kennedy-mordet. Vi havde lige fået TV en måned før 22.11.1963, og jeg var 12 år gammel. Jeg må være en af de sidste, der havde en barndom uden tv. Lige siden har jeg fulgt det, når der var nyt, og især de seneste år hvor udviklingen har accelereret.  To af hovedmændene bag mordet udnævnes her, sammen med alle de 18 andre sammensvorne. Det var Allen Dulles og George Walker Bush. En mindre involveret, var Lyndon Johnson, der optræder på det berygtede “smile photo” fra Air Force One efter at have taget eden som præsident.

Op til 60 års dagen for nylig, har jeg set en del dokumentarer om mordet, og jeg jeg er overbevist om, at mordet kunne opklares med de tilgængelige fakta nu, hvis ikke det var fordi, at en del af kræfterne bag det stadig forhindrer det. Hvor meget i denne film, der er sandt, ved jeg ikke, men hvis bare halvdelen er, er det sensationelt. Den redegør foruden for de skyldige bag sammensværgelsen, detaljeret for hvordan mordet rent praktisk gik til.

Zapruderfilmen er manipuleret, og viser ikke, at limousinen næsten standser for det dræbende skud

Der var 8 skytter (det vises blandt andet af skudhuller i forruden og i asfalten omkring bilen), og de fleste ramte ikke engang limousinen. Den måtte tilsidst næsten standse helt, for at den sidste skytte, der skød på kort afstand nede fra en kloak mod Kennedy’s hoved, kunne få sit skud ind. (Zapruderfilmen er manipuleret af CIA, så man ikke ser, at limousinen næsten standser helt.) Skuddet passer også med den retning, Kennedy’s hoved tager efter at være ramt. Opad og til venstre. (Hvis man kun vil se den meget detaljerede redegørelse for, hvordan mordet gik til, foregår det mellem minutterne 1:25:00 og 2:23:38.)

Lee Oswald var virkelig den “patsy,” han nåede at sige, han var, inden Jack Ruby skød ham. Han var ikke kommunist, han havde intet motiv og var desuden tilknyttet CIA.  Var Oswald kommet for en dommer og havde forklaret sig, ville han potentielt kunne afsløre store dele af konspirationen. Han måtte dø inden, selv på en så kluntet måde som på nationalt tv omgivet af politifolk. Men ikke engang da, følte de sammensvorne sig sikre. Mange der kunne have afsløret dem, blev dræbt på forskellige måder i årene efter 1963. Bilulykker, forgiftninger, skuddrab.

Filmen er lang og fører sin teori om den rigmandsmaffia, der styrer USA selv i dag helt frem til 9/11. Det får også en til at tænke på, at det vigtigste ved det kommende præsidentvalg er, hvordan denne maffia, der har magten i Washington, vil forhindre demokratiet i at virke og Trump i at blive præsident. Vi har set masser af forgæves forsøg, men der er et helt år til at komme frem til det forsøg, der virkelig virker. For en ting er sikkert: De vil ikke tillade hans valg.

Filmen er fra 2014, så derfor har den ikke denne maffias seneste forsøg på at dele og herske med: Den såkaldte “pandemi.” Den betragter også importen af islam som den samme maffias forsøg på at skabe en fjende, for fortsat at kunne dele og herske. I den sammenhæng er det næsten helt patetisk at se danske medier skubbe på samme vogn med deres daglige Trump-bashing. Hvor længe vil de støtte et åbenlyst, antidemokratisk USA, der  fører verden ind i stadig nye krige, pt. mod Rusland, som Europa og Danmark overhovedet ingen interesse har i? En kynisk, umoralsk krig.

Her ser en motorcykelbetjent ned i den kloakåbning, hvor det dræbende skud kom fra, mens resten af dem tilstede løber op mod The Grassy Knoll i den tro, at det kom derfra. Der kom et skud derfra, men det missede helt. (minut 1:51:21) Skyttens navn var Jack Allan Lawrence.

Kloakåbningen ved Elm Street 341 findes endnu

Subscribe
Notify of
guest

16 Comments
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
dunk
dunk
1 year ago

Det var saa dem ,hvem er de nye ansigter?

Rige Røvhul
Rige Røvhul
1 year ago

Spændende!

JFK-mordet ligner i mine øjne mere et indviklet fupnummer. Hvorfor skulle eliten rende og aflive dens egne medlemmer? En form for bevidst myte-skabelse giver bedre mening. Som de mange film og musik-stjerner etc. der skal forestille at være kommet af dage på alle mulige eksotiske måder. Det kommer der mange bøger og film ud af.

Monstro ikke også vi har en slags verdensstat der kører showet? I stedet for alle mulige intrigerende rigsmandsfamilier. Det giver bedre mening med et verdensteknokrati synes jeg!

Rige Røvhul
Rige Røvhul
1 year ago
Reply to  steen

Dunaldo Trymp! En sær dillerdreng. At han gider! Amerika kan nok ikke rigtig reddes alligevel. Lad os se hvad der sker. Men du har da ret, det kan da meget vel udvikle sig højdramatisk med ham.

Nielsen
Nielsen
1 year ago
Reply to  steen

-Smukt arbejde Steen. Det stemmer meget godt med hvad jeg selv fandt frem til for over 10 år siden, med omfsttende hjælp fra corbettreport så meget om JFK. Hvad 9-11 angår, mener jeg det er en shut case. Der er læsset så store bevismængder frem, som parnasset til stadighed, nogen gange med held, får til at forsvinde. Det er især billedmaterialer, der kan være svære at fastholde. Men jeg husker at have set optagelser af store sorte firehjulstrækkere, af den type tre-bogstavs-firmaerne plejer at køre rundt i som kørte i pendulfart ind og ud af wtc parkeringskældrene i 14 dage… Read more »

Margrethe
Margrethe
1 year ago

Det her er nok for godt til at være sandt:

https://twitter.com/janxrp/status/1735683613188857940

Geert-Wilders
Viktor Børge
Viktor Børge
1 year ago

Nu bliver lille mig forvirret!
Tyskertøsen, HPsovs4brains og Anders Bo alias Tudefjæs har gentagende gange sagt, at det hele er jødernes skyld.
Nu bliver de lodret sagt imod og vi bliver ikke engang tæppebombet med bitchute-links, store bogstaver og henvisninger til distriktspsykiatrien.

Nu står verden ikke længere!

Anders Bo
Anders Bo
1 year ago
Reply to  Viktor Børge

Prøv Distriktspsykiatrien, islamistiske pestilenser!

Anders Bo
Anders Bo
1 year ago
Reply to  Viktor Børge
Anders Bo
Anders Bo
1 year ago
Reply to  Viktor Børge
Dan Christensen
Dan Christensen
1 year ago

Den bedste variant af historien om JFK’s afgang er den om JFK’s gorillaer i ledsagebilen bag JFK’s limo.
En af gorillaerne sad og legede med sin maskinpistol, da han pludselig kom til at fyre den af – uheldigvis med JFK’s hoved i kuglens hastige flyrejse mod ukendt mål.
Da den historie er for pinlig, opfandt man en Lee Harvey Oswald for at sikre at hele verden ikke døde af grin.
Det er ligesom når FJB skvatter – næste gang bliver han måske liggende forever. Det vil da være en pinlig historie for denne i øvrigt aparte persons historiske omdømme.

Anders Bo
Anders Bo
1 year ago

Elm Street… Var det Freddie? 🤔

Nielsen
Nielsen
1 year ago