“Trump beskytter masser af mennesker”
James O’Keefe’s skjulte kamera lister endelig bekræftelse ud af medarbejder i ‘Department of Justice, som har set hvem der figurerer i de tilbageholdte filer
Senior DOJ Epstein Investigator Reveals ‘Epstein Was CIA’ — Confirms ‘R-pes Occurred While Bill Clinton Was on the Plane’ — Says of President Trump, “He’s Protecting a Lot of Other People… He’s Not Protecting Himself, Because There’s Nothing There”
“I’ve interviewed all the victims, There’s never been an instance where Trump was on a plane with these kids and the r-pes occurred. But that can’t be said for Clinton. And it can’t be said for others.”
“They [DOJ] didn’t want to go after him [Epstein] because he’s an asset for the United States and Israel”
“It’s not talked about yet but, it’s soon to come out that he [Epstein] was a CIA informant.”
“Israels Endlösung og All the little Eichmann’s”
Der er tre ting, der er så forbundne for tiden, at de kan være svær at holde adskilt: Det Max Blumenthal kalder Gaza’s Holocaust, Epstein-sagen og senest mordet på Charlie Kirk, som sionistiske kræfter ser yd til at have det stærkeste motiv til.
Når man hører hvad jøder som Blumentahl, Ilan Pappe, Norman Finkelstein og et dusin andre mener om Israels opførsel i Gaza, undrer man sig over, hvor danskere i al almindelighed får deres viden om Israels folkemord fra sådan som de holder sig for deres sarte næser, når man gengiver disse holdninger til Israel. Hvis de overhovedet ved noget.
Nu får de chancen igen for at høre Max Blumenthal ufortyndede beskrivelse af den skandale, som det meste af Danmark (og Europa) har lukket øjenene for i to år. I USA er stemningen imod Netanyahus religiøse fanatikere skiftet radikalt undtagen i de styrende samfundslag. Det er desuden drevet både af Epstein-sagen og af mange amerikanere mener, at Israel er blandet ind i mordet på Charlie Kirk. Så dårlige er FBI’s løgne, at ikke engang dem, der var på Charlie Kirks mindehøjtidelighed, tror at Tyler Robinson er morderen.
Man kan høre John Mearsheimers beskrivelse af stemningsskiftet mod Israel i USA. Han minder os også om, at lande har permanente interesser, ikke permanente alliancer, og at Israel allerede længe ikke har haft nogen videre strategisk betydning for USA. Hverken militært eller hvad angår olien.
Snarere er det nu i mange tilfælde blevet en ond ånd og en møllesten om halsen på USA. Netanyahus evige gentagelse af “Israels store sikkerhedsmæssige betydning for USA,” har stort set ikke været virkelighed Sovjets fald.
Det næste vi må betragte som ganske sandsynligt i Charlie Kirk-sagen er, at “gerningsmanden” Tyler Robinson bliver “Epsteined” eller “Oswaldet.” Nogen vil meget nødigt, at han begynder at snakke over sig i en domstol. Det er dem, der er de interessante i hele sagen. Heldigvis er mange af de ellers forhånede “internetdetektiver” på jagt efter dem, mens de købte medier fortsætter med at fylde de endnu naive med løgn.
The Manufactured Martyrdom of Charlie Kirk
Endelig må det siges, at ikke så helt få mener, at Charlie Kirk overhovedet ikke er død. Til det kan jeg kun sige, at det kan faktisk ikke helt udelukkes. Man er nødt til at lade muligheden stå åben prøæsenteret for så mange mærkværdigheder fra amerikanske myndigheder. Intet i historierne omkring mordet står for en nærmere undersøgelse. Hvis man vil sætte sig ind i ræsonnementet bag den opfattelse, er The Manufactured Martyrdom of Charlie Kirk det hidtil bedste sted jeg har set.

Når det kommer til muslimer som mister livet, så er jeg 100% følelsesløs.
Jeg er 100% kold i røven.
Højst sandsynlig på grund af deres opførsel i Europa. De sidste 40 år.
Muslimer er det rene gift, uanset hvor de er.
Ps: politikere verden over, kan også rende mig i røven.
Nemlig politik er ikke løsningen. Bevidstheden om hvordan verden styres er en del af løsningen.
de tre judæiske retninger er alle løgn der kun findes i de troende som intet ved og dermed holder løgnen i live. Sandhed er en del af løsningen. Men Medfølelse er en menneskelig egenskab som du selvfølgelig kan undertrykke bruger, du så “højst sansynligt” som argument er du jo ikke hundrede %.
Jeg ønsker ikke død og ødelæggelse for nogen, men jeg bestemmer ikke.
Husk på, muslimer ønsker at du skal underlægge dig Islam, og hvis ikke, så skal du have hovedet skåret af.
Bryder mig ikke om politikere, men Israel er i krig med palæstinensere, og de ønsker gidslerne tilbage.
Ca 80% af palæstinenserne sympatiserer med hamas.
Heldigvis er det din ret at bestemme fuldt ud over dig selv. Islam er udover at være en løgn (som de to andre judæiske såkaldte religioner) et værktøj der bruges til at skabe splid og krig som i se på historien.Det altoverskyggende srørgsmål er hvem bruger værktøjet ? En ting er sikkert det er ikke muslimer.
Det går vildt og vanvittigt til i USA og mange
andre lande, men efterhånden er Danmark
også godt med når det gælder idioti og ondskab
med mere. Hvad mener Steen f.eks. om Mettes
krigeriske udmeldinger og dronerne over byer
og flyvestation Skrydstrup osv. (TV2 og DRs P1)
Eller hvad med den hastigt smuldrende frihed
og tryghed som Hodja og Aamund beretter om?
Når Medde ikke ægger til krig, så står hun og græder i Grønland.
Hun er simpelthen fantastisk.
Vi må tilbage til før romerne og kristendommen for at finde et europa der ikke var gået i stykker dengang hvor norden var hel. Eu har meget med den smuldrende frihed at gøre og ja vi var heller ikke frie før det,.der må vi tilbage til tidlig bronzealder.
Vi må genoplive ånden fra ’33.
Hvad mener du ? Varusschlacht ånden var nødvendig i år ni.
Von Paulus, giv mig mine legioner tilbage!
Hvordan ved du, at det lige er fire femtedele ?
Enhver organiseret udenlandsk sammenslutning, som vil have mig til at:
1) øve numseløft 5 gange om dagen.
eller
2) bælle papvin af små plastickrus og æde små kiks og lade som om det er noget andet.
eller
3) fremmumle finurlige anmodninger til udvalgte for længst afdøde personager.
— henviser jeg venligst men bestemt til køkkenudgangen med besked om at holde sig væk.
Dagens bøvs fra Dårekisten.
Du kan ikke kende forskel på et bøvs og en prut.
Bøvs kommer fra hovedet ovenpå din rygsøjle – prut kommer fra hovedet under din rygsøjle. Sidstnævnte er dit mest uundværlige.
Hvad har det med ZOG (Zionist Occupied Government) at gøre?
Muslimer er som arsenik i et rent glas vand.
Citat. Mogens Glistrup
Passer ikke. Han sagde én muhammedaner i samfundet, er som en dråbe gift i srikkevandet.
Hvad er det der ikke passer?
Og gør dig så den ulejlighed, at læse korrektion inden
du trykker på send.
https://www.facebook.com/100063802402906/posts/132517363576114/
Ups-ups-ups-ups-ups-ups.
Ukraine: Trump’s battering ram against Europe
https://youtu.be/v1rp84esN1U?si=QXSr6tUDvDWoVRHb
“Endelig må det siges, at ikke så helt få mener, at Charlie Kirk overhovedet ikke er død. Til det kan jeg kun sige, at det kan faktisk ikke helt udelukkes.”
tja, hvad siger man så? Det her er sgu ved at blive lidt for langhåret? Ja, lidt.
Tja, hvis du ikke gider gennemgå det ret grundige link, så kan jeg desværre ikke hjælpe dig.
Jeg lader muligheden stå åben fordi fer lyves om alt andet
De filmbilleder optaget af Charlie Kirks udgangssår! viser et så betragtelig blodmtab, som han næppe har overlevet. Fotonaterialet er ikke helt så overbevisende, som Zapruder filmen. Men nok til at overbevise mig om at det skud var dødeligt. Hvis man bliver ramt af en kugle i øverste halvdel af kraniet, som går ud gemmen halsen, skal man ikke forvente at leve meget længere.
Var det ikke en ide om du flettede næbbet, så vi kan få lidt fred for dit evindelige pladder?
Jo, så kan du hygge dig i ekkokammeret!
Det behøver du ikke bekymre dig om.
Bare fis af.