Ed Dowd: ‘Cause unknown’

The Epidemic of Sudden Deaths in 2021 & 2022

Ed Dowd er en af dem, der kan fremstille en sag klarest. Her får han igen Danmark med, og med hvilket neewspeak regeringen retirerer fra farlige vacciner ved kun at anbefale dem til mennesker over 50. Få også med de opmuntrende ord han har til vaccinerede, hvoraf mange går rundt for tiden og helt forståeligt frygter for deres liv og helbred. De fleste reagerer – som Baron Boddisey skriver nedenunder – mere eller mindre irrationelt, nogle nærmest psykotisk. Dette har den såkaldte pandemi fremkaldt, og det har antagelig været meningen med den.

“Men politikerne komer aldrig til at indrømme noget som helst, når vi alle står med facit af dette.” Nej, det tror jeg heller ikke. Ti procents chance for, at de havner i den retssal, de fortjener. De døde og invaliderede bliver til en gift, der kommer til at æde af vores sammenhold og tillid i mange generationer, og for en eneste grund: At “eliten” skal redde røv.

Det bliver ikke det, der kommer til at ske, den kommer til at mærke ægte foragt imod sig for første gang i mange år, og hvordan det nærmere vil arte sig, bliver rigtig interessant. Ed Dowd råder eliten til at forstærke sin ‘security.’ betydeligt, i al fald i USA hvor der er mange skydevåben. Folk kommer til at tage døde familiemedlemmer mere og mere ilde op.


Shabana Rehman begraves på statens bekostning

Av: NTB 31. desember 2022, 15:25

Komiker og samfunnsdebattant Shabana Rehman får som første person med innvandrerbakgrunn begravelse på statens bekostning.

Det bekrefter kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) overfor NTB. Det var Subjekt som først brakte nyheten om at Rehman blir hedret med begravelse på statens bekostning.

– Shabana Rehman var en sterk og uredd stemme. Ved å bryte tabuer banet hun vei for en ny generasjon kvinner med innvandrerbakgrunn. Shabana sto opp for ytringsfriheten og bidro til det norske mangfoldet. Hun forlot oss altfor tidlig, sier statsminister Jonas Gahr Støre (Ap).

Rehman gikk bort, 46 år gammel, torsdag denne uka. Hun fikk påvist kreft i januar og var innlagt på sykehus de siste dagene. Den profilerte og tidvis omdiskuterte samfunnsaktøren delte åpent om sitt sykdomsforløp på Instagram.

Unik innsats

Statsministerens framhever at Rehman har gjort «en unik, synlig og betydningsfull innsats» for å løfte fram blant annet temaer om hvordan negativ sosial kontroll er blitt brukt – og brukes – for å ramme og begrense den personlige friheten til individer, særlig jenter og kvinner, i ulike minoritetsmiljø i Norge.

Shabana Rehman blir den første norske innvandreren som blir hyllet med begravelse på statens regning, blant annet for arbeidet hun gjorde for ytringsfriheten og mot sosial kontroll, skriver Subjekt.

– Turte der andre tiet

Begravelse på statens bekostning er en utmerkelse som tildeles av regjeringen. Rehmans etterlatte har takket ja til dette. Om lag 100 personer har blitt begravet på statens bekostning siden ordningen ble innført i 1881.

– Shabana var den som først turte der andre tiet, hun tok tak i betente spørsmål som negativ sosial kontroll og æresrelatert vold, og tok kampen og sto i stormen for at andre skulle få leve frie liv. Vi ønsker å hedre henne med begravelse på statens bekostning, for alt hun har betydd og bidratt med i likestillingskampen, sier Trettebergstuen.

Les også: Shabana Rehman er død 46 år gammel

Subscribe
Notify of
guest

7 Comments
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Anders
Anders
2 years ago

Christiansborgs morderiske vaccine-forbrydere er på meget tynd is.
Gid de må blive blive indhentet af den iskolde retfærdighed.

Godt nytår.

Anders Bo
Anders Bo
2 years ago
Reply to  Anders

De øverste 3-4 lag af dansk vaccine-elite skal vende sig, til at kigge sig over skulderen efter “ensomme ulve”! 😇
Når handlekraftige håndværkere – med mRNA “i klemme” – tilfældigt møder dem på stræde og vej, kan – vil? – der spontant opstå 🥳!
Når dette blive lige så dagligt som muhamedaner-knive, vil det vand der forlader min krop være ren krokodille! 😇

Margrethe
Margrethe
2 years ago

Jeg har lige fået mail fra mit arbejde om, at fra nu af, bliver “Covid” betragtet på niveau med influenza, hvorfor det fremadrettet ikke vil blive betragtet som samfundskritisk, og derfor vil der ikke mere blive iværksat særlige tiltag med test, isolation osv. I så fald er tilbagetrækningen, i gang med museskridt og gående baglæns for ikke at vække den snorksovende Grand Danois. Hvis magtklassen får lov at slippe af sted med den transformation, uden danskerne lader det få følger for dem, ja så kan jeg selvfølgelig ikke påstå, at min i forvejen fordampede respekt for dem, kan fordampe endnu… Read more »

Nielsen
Nielsen
2 years ago

Er det virkelig en hæder, at blive begraavet på statens bekostning? Ud fra min tese at staten er din værste fjende, er jeg ikke så sikker på det.
Ja og godt nyt år og alt det der pis.

Hvis dansk mand, almindelig ej binær eller LGBTQ++
Hvis dansk mand, almindelig ej binær eller LGBTQ++
2 years ago
Reply to  Nielsen

Kunne ikke siges bedre. Alt fra stat, region og kommune er fejlbehæftet og værdiløst. En statsbegravelse er en hån mod den afdøde.

Anders Bo
Anders Bo
2 years ago

Kender vi Shabana Rehmans pfi☠💉-status?
Turbokræft er jo et – af mange – symptom på pfizersk Pharmageddon!